Konut kredisi hesaplama: Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Konut kredisi faiz oranlarında yapılan indirimin ardından vatandaşlar konu ile ilgili araştırmalarını hızlandırdılar. Kamu bankaları tarafından konut kredisinde faiz indirimi yapılmasının ardından oran birinci el konutlarda 0,64, ikinci el konutlarda ise 0,74 oldu. Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında, düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı bulunuyor. İşte Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama ekranı

Konut kredisi hesaplama ekranı araştırılıyor. Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz günlerde kamu bankaları faiz oranlarında indirime gittiklerini açıklamışlardı. Bu açıklamasının ardından Birinci el konut alımında faiz oranı 0,64, ikinci el konut alımında ise 0,74 oldu. Konut kredisi başvurusu Ziraat Bankası şubelerinden yapılıyor. Ayrıca Ziraat Bankası çağrı merkezi aracılığı ile de başvuru kabul ediyor.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ NASIL HESAPLANIR?
Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama işlemi bankanın resmi internet sitesi üzerinden yapılıyor. Aşağıdaki link üzerinden ulaşabileceğiniz konut kredisi hesaplama aracı ile, almak istediğiniz kredi türünü seçerek, kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade, faiz oranını kendiniz belirleyip ödeme planını oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir