Yer Tüccarlarının Avantajları – ve Nasıl Elde Edilir

Bir borsada geçimini sağlayan tüccarlar, benim avantaj olduğunu düşündüğüm bazı şeylere sahipler. Yer tüccarlarının duyularından yararlanabildiğini görüyorsunuz. Bununla demek istediğim, görme, ses ve konuşmayı kullanabilirler. Bunlar ticaret yaparken cephaneliğine ekledikleri avantajlardır. Bir ticaret katındaki çukur çok kaotik görünüyor, ancak orada olup bitenlere basit bir iniş ve çıkış var. Bunun nasıl bir avantaj olduğunu anlatacağım.

Bir bilgisayarda işlem yaptığınızda, sadece bir grafikteki fiyat hareketlerini izliyorsunuz ve işlem kararlarınızı buna göre oluşturuyorsunuz. Yerde dolaşan insanların eylemleri, genellikle piyasaların yükselmek üzere olduğu tüccarlara bahşiş verebilir. Tıpkı tüm insanlar gibi, tüccarlar da eylemin gerçekleştiği yere çekilecek.

Bir bilgisayarda işlem yapmak, eylemin gürültüsünün sizi etkilemesine izin vermez. Yerdeki tüccarlar, kalabalık gürültüsünün yükselip alçaldığını duyabilirler. Bu bir futbol maçına çok benziyor. Meşgul olsaydınız ve maçı izlemiyorsanız, sahadaki eyleme göre kalabalığın içinde tezahürat yapan veya tezahürat yapmayan diğerlerini dinleyerek oyunun nasıl gittiğine dair hala bir fikriniz olabilir. Bu, özellikle bir pozisyondaysanız ve çıkmak için iyi bir yer arıyorsanız bir avantajdır. Mevcut piyasa yönünün momentumunu yargılayabilir ve ne zaman çıkmanız gerektiğine dair bir fikir edinebilirsiniz.

Konuşmanın avantajı açıktır. Gününüzü aynı işte geçimini sağlayan başkalarıyla çevrili olarak geçiriyorsunuz. Bilgi ve strateji meslektaşlarla tartışılabilir ve daha iyi anlaşılabilir. Son dakika haberleri geldiğinde, diğer piyasa hareket ettirenlerin bunun hakkında ne düşündüğünü ilk elden duyacaksınız.

Bunlar, yer tüccarının kendi tarafında olduğunu düşündüğüm avantajlardan birkaçı. bunlardan bazıları, evdeki tüccarlar tarafından kopyalanabilir ve yararlanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Döviz Ticaretinin Avantajları başlıklı makalemizde alım, bir ve fiyattan hakkında bilgiler verilmektedir.