Fibonacci Retracement ticareti-Avantajı Alın

Aslında Pisa’lı Leonardo adıyla anılan Fibonacci, İtalya’nın Pisa kentinde yaklaşık 1175 yılında doğdu. Bugün, orta çağların en büyük Avrupalı ​​matematikçisi olarak kabul ediliyor. Fibonacci, Arapça-Hindu rakam sistemini Avrupa’ya tanıtmakla tanınır. Ayrıca ondalık sistemi de tanıttı. Her ikisi de bugün kullandığımız matematiğin temeli oldu. Şimdilik yeterli bilgi birikimi.

Fibonacci tüm bir matematik alanını kapsamasına rağmen, ticarette kullanılan ana sayılar aslında yüzdelerdir. Yüzdeler% 38,2,% 50 ve% 61,8’dir. Bu alanlar trend geri çekilme noktaları olarak görülüyor. En yaygın olarak kabul edilen teori, bir eğilimin% 38,2 oranında geri çekilmesinin başarısız bir geri dönüş olduğu ve genel eğilimin devam etmesi gerektiğidir. % 61,8 oranındaki geri çekilme, geri çekilmenin yeni bir trendin başlangıcı olduğuna işaret ediyor. % 50 seviyesi, birkaç başka sinyalle onaylanırsa farklı stratejiler için kullanılır.

Fibonacci sayılarının ticarette kullanımı son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Birkaç Fibonacci izlemesi örneğini görmek için çizelgelere bakarken uzun sürmez. Birçok vesileyle analistlerin TV şovları hakkında piyasa tahminleri yapmasını izledim. Sık sık tartıştıkları şeyle ilgili çizelgeleri kontrol edeceğim. Yeni fiyat seviyeleri için bazı tahminler Fib’de öldü. geri çekme numaraları.

Fibonacci sayıları, tüm teknik göstergelerde olduğu gibi tek başına kullanılmamalıdır. Ticaret için eksiksiz bir sistem oluşturmak için diğer göstergelerle birleştirilmelidirler. Fibonacci sayılarının her yatırımcının gösterge listesinin bir parçası olması gerektiğine inanıyorum. Son derece doğru görünüyorlar, Bu muhtemelen kendi kendini dolduran bir kehanet olabilir. Yeterince insan buna inanırsa, doğru olmasına neden olurlar.

Her halükarda, şu anda kullanmıyorsanız, araştırmak isteyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Forex ticareti, müşteriler nereye gider? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir